Ievērojamākie realizētie projekti

Ar ziedotāju atbalstu esam realizējuši daudzus projektus, veikušu neskaitāmas humānā atbalsta piegādes, radījuši jaunus savus projektus. Zemāk uzskaitīti lielākie projekti, kurus esam realizējuši kopš 2022. gada.

Starptaustiskā psihologu konference Rīgā

2023. gadā no 10. līdz 17. decembrim biedrība “TEV” sadarbībā ar Latvijas Universitāti Rīgā organizēja starptautisku psihologu konferenci “Garīgās veselības saglabāšana kara laikā” par psiholoģiskā atbalsta sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas cietuši no kara traumām, un karavīriem, kuri bijuši gūstā. Konferences ietvaros  speciālisti no Izraēlas strādāja ar 40 Ukrainas skolu un 20 Latvijas skolu psihologiem, daloties pieredzē un mācot, kā sniegt psiholoģisku atbalstu karā cietušajiem iedzīvotājiem.  Konferences ietvaros dalībnieki apmeklēja arī Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari” un Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centru.
Šis ir pirmais projekts, kurā sadarbojās triju valstu speciālisti, dodot un gūstot šodien vitāli nepieciešamās zināšanas karā gūto traumu iedzīvotāju atbalsta sniegšanai.
Paldies par atbalstu konferences organizēšanā Latvijas Republikas Ministru  Kabinetam un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijai!

Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

Dronu operatoru mikroautobuss

Dronu operatoru mikroautobuss –pārveidots par bezpilota lidaparātu mobilo vadības staciju izlūkdienestam Ukrainā. Biedrības “Tev” brīvprātīgie divus mikroautobusus jau pārveidojuši par bezpilota lidaparātu mobilajām vadības stacijām ar vairākām operatoru vietām un nosūtījuši uz Ukrainu, un karavīri efektīvi un mērķtiecīgi vada dronus cīņā ar agresoru.
Šobrīd atvērts jauns projekts - trešā dronu operatoru mikroautobusa pārveidei.
Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

Dronu skola - Tavi putni

Ukrainas atbalsta biedrības “TEV’’ brīvprātīgais Kaspars Polis 2024. gada 15., 16. martā  jaunsargu nometnes jauniešiem, tai skaitā Ulbrokas vidusskolas jaunsargiem, organizēja pirmās dronu pilotēšanas nodarbības civilās aizsardzības apmācību kursa “Dronu skola - Tavi putni” ietvaros. Jaunsargi mācījās orientēties karšu sistēmā un apvidū, pilotēt civilo dronu, izprast tā lietošanas galvenās funkcijas ikdienas dzīvē, kā arī dažādās ekstremālās situācijās. Instruktoru uzraudzībā jaunsargi veica dažādus praktiskus uzdevumus.
Viens no dronu skolas galvenajiem mērķiem ir radīt jaunsargos izpratni par civilo aizsardzību kā nacionālās drošības sistēmas daļu.
Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

Rentgena aparāts, ultrasonogrāfijas aparāts

Sadarbībā ar vairākiem Latvijas veselības centriem, iestādēm un ziedotāju finansiālu atbalstu esam sarūpējuši dažādas medicīniskās iekārtas Ukrainas medicīnas iestādēm - rentgena aparātus, acu pārbaudes aparātus, ultrasonogŗāfijas aparātu un citu medicīnisku aprīkojumu.

Plašāka informācija par projektu:
Rentgena aparāts
Ultrasonogrāfijas aparāts

Acu izmeklēšanas aparāts

Ar ziedotāju finansiālu atbalstu esam sarūpējuši ļoti svarīgu acu izmeklēšanas aparātu, kas paredzēts acs priekšējās daļas biomikroskopiskai izmeklēšanai.
Tas tika nosūtīts Ukrainas mediķiem, kas palīdz pēc iespējas precīzāk konstatēt acs bojājumus civiliedzīvotājiem un karavīriem.
Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk  

Visurgājējs

Visurgājējs ir “automonstrs”, medicīniskā evakuācijas mašīna, ar kuras palīdzību mediķi ievainotos karavīrus var izvest no frontes zonas un tādējādi glābt viņu dzīvības.
Projekta “Es piesegšu!” iniciatore un nosaukuma autore ir brīvprātīgā voluntiere Alīna Marshal no Odesas, kura karā zaudējusi savu vienīgo dēlu. Viņa uzskata, ka katrs, kurš iesaistās šajā projektā, “piesedz” ukraiņu puišus un palīdz viņiem ātrāk atgriezties mājās. Biedrība “TEV” ir atsaukusies šim aicinājumam, un uz Ukrainu nosūtīta pirmā medicīniskā evakuācijas mašīna.
Vēlamies nosūtīt vēl dažus “visurgājējus”, lai glābtu puišu dzīvības.

Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

Nometnes

Biedrība “TEV” ar ASV finansiālu atbalstu noorganizējusi jau divas sadraudzības nometnes ukraiņu ģimenēm, kas patvērumu radušas Latvijā, kā arī ukraiņu karavīriem, kas pēc ievainojuma frontē iziet rehabilitācijas kursu Latvijā.
Programma katrai dienai, piesaistot pieredzējušus pasniedzējus, kas māca latviešu valodu, dziesmas, dejas, dažādas tradīcijas un aizraujošas spēles, palīdz uz brīdi aizmirst karā piedzīvotās šausmas un atgriezties miera dzīvē.

Nometnes organizētas sadarbībā ar ASV finansējumu.
Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

Ūdens filtrēšanas konteiners

 
Mobilais ūdens filtrēšanas konteiners, kas nogādāts Kahovkas dambja uzspridzināšanas skartajā reģionā, veic 3000 litru/stundā attīrīšanas funkciju, nodrošinot attīrītu un dzeramu ūdeni ūdeni vietējiem iedzīvotājiem.
Paldies Rīgas Domei par finansiālu atbalstu, lai šo projektu realizētu.

Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

Mobilā riepu stacija – auto serviss smagajā automašīnā

Mobilā riepu stacija - auto serviss smagajā automašīnā, kurš var piebraukt jebkur un jebkurā laikā. Riepu maiņa un remonts frontes līnijā ir ļoti aktuāls jautājums. Un ar šo ziedojumu mēs palīdzam ukraiņu cīņu biedriem ieekonomēt laiku, sargājot savu zemi.

Puiši strādā 2 maiņās, riepas tiek mainītas ik brīdi, jo mobilais serviss atrodas tikai 25km no karstākās frontes līnijas.
Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

Specializēto transportlīdzekļu sagāde armijas bataljoniem

Līdz 2023. gada decembrim biedrība ir nodevusi ap 60 automašīnām.
Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

Medicīnisko iekārtu un palīglīdzekļu piegādes

Sadarbībā ar labdarības fondu MedAid4Kids Ireland tiek organizētas medicīnisko iekārtu un palīglīdzekļu piegādes uz Ukrainas kā civilajām, tā militārajām slimnīcām; nosūtītas vismaz 30 smagās kravas automašīnas ar vērtīgām un nepieciešamām iekārtām .
Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk

 

Ķekavas atbalsta centrs

 

Palīdzību un atbalstu gan Latvijas iedzīvotājiem, gan bēgļiem no Ukrainas sniedz Ķekavas Atbalsta centrs. tepat Latvijā.
Mūsu čaklā Ieva Kolosovska, kuru iemīlējuši jau ne tikai Ķekavā, bet arī tās apkārtnē, atradīs katram vispiemērotāko apģērbu, apavu pāri, ēdiena paku, palīdzēs atrast darbu vai vienkārši cilvēcīgi būs līdzās, kad nepieciešams drauga plecs.
Ķekavas Atbalsta centrs ir vieta, kur tiek pīti tīkli, piedāvāta silta zupa, izsniegtas pārtikas pakas, apģērbs un citas ikdienā nepieciešamas lietas.
Ķekavas atbalsta centra vadītāja Ieva Kolosovska.

Plašāka informācija par projektu:

Tīklu pīšana un ierakumu sveču liešana

Piesaistot vairākas grupas – bērnudārzus, skolas, darba kolektīvus, brīvprātīgos – tiek organizētas tīklu pīšana un sveču liešana, gatavo produktu sūtot Ukrainas aizstāvjiem.
Plašāka informācija par projektu:
Uzzināt vairāk